Sprawdzony producent płynu hamulcowego

26 lipca 2022 Autor admin Wyłączone

Płyn hamulcowy to płyn, który dostarcza moc hydrauliczną do układu hamulcowego samochodu. Jest używany w połączeniu z klockami hamulcowymi, aby spowolnić lub zatrzymać obrót kół. Hamulce są uruchamiane przez naciśnięcie pedału hamulca, co powoduje wywieranie nacisku na tłok w pompie hamulcowej, który wtłacza płyn hamulcowy przez wąż do jednego lub więcej zacisków, które ściskają i zwalniają zestaw gumowych klocków na wirniku każdego koła.

Układ hamulcowy działa, ponieważ kiedy naciskasz hamulce, wytwarzasz ciśnienie, które naciska na hamulce i zmusza je do ściśnięcia. Nacisk hamulców ściska gumową podkładkę, która następnie naciska na tarczę i spowalnia ją. Producent płynu hamulcowego Tomex, produkują płyn, który składa się z wody, gliceryny i wazeliny. Gliceryna i wazelina sprawiają, że jest gęstszy, dzięki czemu nie wycieka tak łatwo i nie ma zapachu ani koloru, który mógłby być szkodliwy dla ludzi lub zwierząt. Woda pomaga w zapobieganiu korozji, zapobiegając zbyt szybkiemu wysychaniu gliceryny.

Polski producent płynu hamulcowego 

Płyn hamulcowy jest zwykle przechowywany w zbiorniku, który zwykle znajduje się w pobliżu pompy hamulcowej. Zbiornik zawiera zapas płynu hamulcowego, a także zawiera rurkę przelewową, która prowadzi z powrotem do niego z jednego końca. Ta rura umożliwia uwolnienie nadmiaru ciśnienia z hamowania z powrotem do zbiornika, zamiast wciskania go z powrotem do innych części układu hamulcowego, takich jak zaciski lub cylinderki kół.

Główną funkcją płynu hamulcowego jest działanie jako medium hydrauliczne między tłokami w układzie hamulcowym samochodu, przenosząc nacisk ze stopy na pedał przez szereg rurek, przewodów i zacisków, aż w końcu dotrze do hamulców. Producent płynu hamulcowego ma wiele zalet. Tworzy płyn, który zapewnia lepszą siłę hamowania i zapobiega korozji. Jest polecany przez wielu mechaników i z powodzeniem stosowany przez kierowców.