Fotelik do jazdy tyłem – czy jest bezpieczny? 

22 lipca 2022 Autor admin Wyłączone

Zakup odpowiedniego fotelika powinien być priorytetem dla przyszłych rodziców. Kompletując wyprawkę dla dziecka, warto pamiętać również o zakupie odpowiedniego fotelika. Nie tylko środków higienicznych, czy też pielęgnacyjnych. Dla a dzieci, które dopiero się urodziły przeznaczone są foteliki samochodowe od 0 do 13 kg, można zdecydować się również na zakup produktu uniwersalnego, jednak nie jest on polecany ze względów bezpieczeństwa. Każdy fotelik przewidziany jest dla danej grupy wagowe, ma swoje określone zadanie spełniać. Foteliki uniwersalne są troszeczkę przeznaczone dla każdego rodzaju wagi. Co oczywiście nie jest dobre. Jednym z popularniejszych obecnie fotelików jest oczywiście ten przeznaczony do jazdy tyłem, czy rzeczywiście warto zdecydować się na zakup takiego fotelika? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Fotelik samochodowy – dlaczego trzeba kupić? 

Wielu rodziców wie, że dziecko musi jeździć w foteliku, jednak nie do końca zdaje sobie sprawy z panujących przepisów Przede wszystkim chodzi o to, że maluchy które nie skończył 150 cm wzrostu muszą jeździć na specjalnym podwyższeniu lub też w foteliku. Można je podzielić na te przeznaczone do 13 kg, do 20, ale także do 36. Zazwyczaj po osiągnięciu tej wagi dziecko ma już dużo więcej wzrostu i dzięki temu może przemieszczać się samochodem bez fotelika. Niegdyś przepisy te obowiązywały do ukończenia 12. roku życia, natomiast został on zniesiony, ponieważ osoby niektóre są mocno rozwinięte, natomiast niektóre mniej i w tym wieku mogą jeszcze nie mieć odpowiedniego wzrostu do tego aby podróżować bez fotelika

Fotelik tyłem 

Na rynku obecnie mamy naprawdę duży wybór fotelików samochodowych różnych firm w różnym kolorze i designie popularnie foteliki przeznaczone do samochodu, jazdy tyłem i nazywane są RWF i mianem tych fotelików nazywa się wszystkie foteliki w kategorii od 0 do 13 a także od 9 do 18 kg od 9 do 25 kg. 

Ja co ciekawe warto podkreślić że zostały przeprowadzone badania, które poświadczają że montaż fotelika tyłem jest dużo bardziej opłacalny dla dziecka, niż przodem, a także bezpieczniejszy. Obrażenia, które odnosi dziecko po uderzeniu do fotelika przodem. Są 5 razy bezpieczniejsze niż w przypadku, gdy samochód uderzyłby do fotelika, których jest zamontowany tyłem. Ile jest jego śmierci dziecka w przypadku w samochodowym, dzięki temu się zmniejsza jest to zatem świetne rozwiązanie. 

Jak dobrać fotelik tyłem? 

A należy pamiętać, że nie tylko  noworodki w ten sposób, czy niemowlęta mogą być przewożę e, ale także dzieci, które mają do kilkunastu miesięcy od 0 do 18 kg. Dzięki temu mogą nimi jeździć nawet te dzieci, które samodzielnie potrafią się poruszać po mieście na własnych nogach, nie muszą korzystać z wózka spacerowego. 

Należy również pamiętać, że dobierając odpowiedni fotelik tyłem, należy zwrócić uwagę na wszystkie parametry, jakie ma a także, w jaki sposób został sprzedany. Co ciekawe, fotelik tyłem nie mieści się do każdego samochodu duży problem z montażem tego typu fotelika mają też Dacie. Sprawdzają się natomiast w skodach, oplach, czy Volkswagenach