Dobór mebli i inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby

  • 26 kwietnia 2020
  • 0 Comment
  • 14 Views
  • 0 Like
Dobór mebli i inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być wielkim pokojem, aby magazynować tam swoje rzeczy oraz utrzymać w nich ład. Możemy także na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Gdy chcemy odseparować garderobę od sypialni, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, zależne jest głównie od tego, co będziemy tam trzymać. To, czy w swojej garderobie znajdzie się dużo regałó, szuflad lub może drążków z wieszakami uzależnione jest od rodzaju posiadanych ubrań. Dobrze jest też pomyśleć czy potrzebujemy dodatkowego przestrzeni na przeróżne sprzęty, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

doskonałym wyborem do niewielkiej garderoby będzie nabycie szafy na wymiar. Jest to doskonały sposób na zwiększenie miejsca na nasze rzeczy oraz różne dodatki. Świetnym wyborem są meble na wymiar firmy Komandor, która słynie z pojemnych szaf ubraniowych. Ładowna szafa narożna także jest dobrą decyzją i zwiększy miejsce na naszą odzież.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest również zamontować w naszej garderobie drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to samodzielne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Takie drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. Na rynku dostępnych jest dużo gotowych modeli, ale można także zdecydować się na drzwi przesuwne na wymiar, które produkowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że wybór właściwych mebli nie wystarczy. Musimy zadbać także o właściwe oświetlenie pomieszczenia. Musi ono docierać do wszystkich półek, a także zakamarków. W przypadku dużych przestrzeni powinniśmy skupić się także na oświetleniu punktowym, ponieważ oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości światła. Najekonomiczniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne oglądanie się podczas wybierania odpowiedniego ubioru, ale również zwiększy ono optycznie wnętrze. Gdy nie posiadamy przestrzeni na lustro stojące, można zdecydować się na wiszące. Świetną alternatywą dla niedużych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

About the author